Lux Pack

Оазис для квітів

Піна флористична

Флористична губка Оазис

Флористична губка (флористична піна, піафлор) – найпопулярніший помічник у створенні квіткових композицій. Також піафлор іноді називають оазисом.

У губки є дві функції:

  • Перша – зберігати вологу і продовжити життя зрізаним рослинам. Завдяки антибактеріальному просоченню стебло не гниє, а флор-речовини підживлюють рослину. 
  • Друга функція – слугувати каркасом для всієї композиції. Дуже легко створити потрібний рівень нахилу стебла у флористичній піні. Тому вона дає змогу реалізувати практично будь-яку, навіть найнесподіванішу ідею (наприклад, фігурні композиції у вигляді серця або кулі).

Існує два види губок:

  • Для штучних квітів і сухоцвітів (сіра або коричнева, більш щільна флористична піна). І зелена губка – для композицій із живих квітів.

У свою чергу, серед зелених губок виділяють 4 види флористичної губки оазис:

  • Oasis Classic – універсальний, базовий вид губки.
  • Oasis Premium – просякнута поживними речовинами, добре справляється з навантаженням і тримає композицію.
  • Oasis Ideal – для роботи на відкритих умовах і під сонцем. Завдяки спеціальній структурі, вода в цій губці затримується довше. Це дає змогу зберегти свіжий вигляд квітів в екстремальних умовах.
  • Oasis Instant – ця флористична губка створена для весняних композицій. Вона просякнута спеціальним поживним складом, що підходить саме для квітів, які мають водянисте стебло.

Як доглядати за флористичною губкою оазис?

Флористична піна не потребує спеціальних умов зберігання. Необхідно тільки стежити, щоб у приміщенні було досить сухо.

Як працювати з флористичною губкою?

Щоб почати працювати з піною, потрібно вибрати відповідний розмір і намочити шматок.

Дуже легка в сухому вигляді, при намоканні флористична губка оазис збільшує свою вагу в 30 разів. Важливо не перенаситити її водою, інакше піна стає пухкою і погано тримає композицію. До того ж, більшість флористичних губок просякнуті фтор-речовинами, корисними для рослин. Якщо перетримати губку, вона віддасть усі поживні властивості у воду.

Різати флористичну піну краще в мокрому стані. Потрібну форму можна надати ножем або алюмінієвою лінійкою (вона відмінно гнеться і допомагає створити напівкруглий край).

Якщо вам необхідний конкретний розмір під контейнер, то важливо заздалегідь відміряти необхідний шматок. Для цього варто зробити легкий відбиток на сухому шматку флористичної піни, притиснувши до неї майбутній бокс для композиції.

Щоб намочити губку, підберіть відповідну тару з водою. Важливо, щоб води було в 1,5 раза більше, ніж висота вашої губки. Далі просто поставте піну на поверхню води і спостерігайте. Флористична губка оазис буде поступово занурюватися, вбираючи воду. Не тисніть на губку пальцями. Дочекайтеся, поки вона просочиться самостійно.

Флористична губка оазис готова до використання, щойно вона йде на дно. У інших фірм губка може залишитися на поверхні, але змінить забарвлення на більш темне. Зазвичай процес замочування флористичної піни займає не більше 1-3 хвилин (залежить від розміру).

Після того, як піна намокла – відріжте потрібний вам шматок.

Залиште відкритим місце, куди плануєте вставляти квіти, а решту губки щільно загорніть у плівку. Це важливо для того, щоб не промокла поверхня, на яку ставиться піафлор. До того ж, так вода повільніше випаровуватиметься і губка прослужить довше.

У квітів відріжте нижнє листя і колючки – стебло має бути чистим під час занурення в губку.

Як поливати флористичну губку оазис?

Важливо щодня поливати квіткову композицію, що стоїть на губці. Можна акуратно лити на неї воду з невеликої лійки з тонким носиком. Або додавати воду на дно контейнера, де знаходиться флористична піна.

Як поливати флористичну губку оазис?

Важливо щодня поливати квіткову композицію, що стоїть на губці. Можна акуратно лити на неї воду з невеликої лійки з тонким носиком. Або додавати воду на дно контейнера, де знаходиться флористична піна.

Чи можна використовувати губку повторно?

Умовно, флористична піна – матеріал одноразовий. При повторному використанні вона не просочується водою до кінця і погано тримає конструкцію. Але якщо відразу щільно загорнути вологу флористичну губку в поліетиленову плівку, тоді її можна буде використовувати надалі.

Чим можна замінити губку оазис?

Не можна не враховувати, що флористична піна – це штучний матеріал, який не розкладається. Тому, відходи після використання будуть забруднювати навколишнє середовище. Більш екологічний варіант – використання кензана.

Кензан – це металева важка пластинка з нержавіючої сталі, на яку прикріплені шипи-тримачі для квітів. Плюс кензана в тому, що він багаторазовий і прослужить не один сезон, якщо поводитися з ним акуратно.

У домашніх умовах флористичну губку може замінити будь-який матеріал, що має схожі властивості. Наприклад:

  • вологий пісок і дрібні камінчики в пластиковому пакеті
  • намочений мох
  • пінопласт, пінополіуретан, монтажна піна (для букетів зі штучних квітів і сухоцвітів)

На жаль, ці матеріали лише частково зможуть виконати функції флористичної піни.

Дешева, зручна в транспортуванні та використанні, різноманітна за формою – флористична губка оазис залишається найпопулярнішим каркасом для квіткової композиції.

Замовити Оазис для квітів в магазині Lux Pack за низькими цінами в м. Київ та по всій терріторії України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *